MAREK HERMAN

Bída otců – kam se ztratili?

DĚKUJEME VŠEM ZA ZÁJEM O PŘEDNÁŠKU MARKA HERMANA. PŘEDNÁŠKA JE JIŽ VYPRODANÁ. STÁLE SE MŮŽETE REGISTROVAT – ALE UŽ JAKO NÁHRADNÍCI. V PŘÍPADĚ, ŽE BY SE UVOLNILO MÍSTO, DÁME VÁM VĚDĚT.

20. století označujeme jako století selhání otců: dnešní otec je slabý, na útěku, nebo ztracený ve virtuálním světě. V českých rodinách se rozbujela příliš liberální výchova a otcové místo toho, aby doma nastavovali pravidla a byli symbolem pevného řádu, tak se učí projevovat svým dětem bezpodmínečnou lásku a donekonečna vyjadřovat své pocity. Jakou roli by tedy vlastně otec měl v rodině mít? A jak by měla vypadat spolupráce mezi mužem a ženou? Jaký je vliv otce na výchovu dětí? A jak se v tom všem má zorientovat žena?

Během přednášky si ukážeme historický vývoj otcovské role, začneme ve starověkém Římě a skončíme v České republice těchto dnů. Budeme mluvit o přechodových rituálech a o pocitu osamocení dnešních mladých mužů. A také o nebývalém rozmachu technologií, postupném stěhování do virtuální reality a nebezpečích, která tam na muže čekají.

MAREK HERMAN:
— zkušený a uznávaný lektor,
— autor bestselleru Najděte si svého Marťana,
— zaměřuje se na sebepoznání a výchovu malých dětí,
— externě přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci a VŠE Praha.

20. února 2019 | 16:30–18:30
kino Vesmír (Zahradní 1741/17, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz)
cena: 200 Kč

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Herman_slide-03